Tıbbi Birimler

Gelişimsel Pediatri

Gelişimsel Pediatri Bölümü, çocukların doğumundan 18 yaşına kadar olan süreçte fiziksel, zihinsel, duygusal ve davranışsal gelişimlerini izleyen, değerlendiren, tanı koyan, tedavi eden ve rehabilitasyon planları hazırlayan bir bölümdür. Bu bölümde çalışan pediatrik nörologlar, çocuk nöropsikologları, konuşma terapistleri, fizyoterapistler, okul öncesi öğretmenleri ve sosyal hizmet uzmanları, çocukların gelişimsel sorunlarına multidisipliner bir yaklaşımla müdahale ederler.

Video Thumbnail

Gelişimsel Pediatri Bölümü’nde, erken çocukluk dönemindeki çocuklarda gelişimsel gecikmeler, yürüme, konuşma ve benzeri becerilerdeki problemler gibi sorunlar tespit edilir ve uygun tedavi yöntemleri uygulanır. Bu bölümdeki uzmanlar, aynı zamanda, nörolojik, genetik, metabolik, psikiyatrik ve benzeri hastalıkların da erken tanısını koyarak, bu hastalıklara yönelik tedaviler uygularlar.

Gelişimsel Pediatri Bölümü’nde, özellikle otizm, dikkat eksikliği ve hiperaktivite bozukluğu (DEHB), öğrenme güçlüğü, duyusal entegrasyon problemleri, aile içi ilişki problemleri, çocukluk çağı travmaları, beslenme bozuklukları gibi konular üzerine de çalışılır. Bu hastalıkların erken tanısı ve tedavisi, çocukların hayatlarında kalıcı etkiler bırakabilecek sorunların önlenmesine yardımcı olur.

Video Thumbnail

Gelişimsel Pediatri Bölümü, çocukların gelişimlerindeki sorunları erken dönemde tespit ederek, uygun müdahalelerle çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini ve gelişmelerini sağlar. Bu bölümde görev alan uzmanlar, çocukların fiziksel, zihinsel, duygusal ve sosyal gelişimlerindeki problemleri tespit ederek, tedavi etmek için çocuğa ve ailesine rehberlik ederler.

Video Thumbnail

Avrupa Şafak Hastanesİ Olarak

Hizmetinizdeyiz

Uzman Doktorlar

Alanında uzman doktorlarımız, en son tedavi yöntemleri ve teknolojileri kullanarak hastalarımızın sağlığına öncelik vermektedir.

Hasta Memnuniyeti

Hasta memnuniyeti, her zaman önceliğimizdir ve deneyimli doktorlarımızın yanı sıra güler yüzlü personelimizle birlikte sizlere en iyi hizmeti sunmak için çalışıyoruz.

Toplumsal Sorumluluk

Hastanemiz, toplumsal sorumluluğunun bilincinde olarak, sağlık alanında topluma faydalı projelere öncülük ederken, çevre dostu uygulamalarıyla öne çıkmaktadır.

Son Teknoloji

Son teknoloji kullanarak donanım ve yazılım sistemlerimizi güncel tutarak, hastalarımızın sağlık hizmetlerine daha hızlı ve etkili bir şekilde erişmelerini sağlıyoruz.

Teknik Alt Yapı

Hastanemiz, güçlü bir teknik altyapıya sahip olup, en son teknolojileri kullanarak hasta kayıtlarını ve tıbbi verileri güvenli bir şekilde saklamakta ve bu verilere hızlı bir şekilde erişmektedir.

Anlaşmalı Kurumlar

ÖZEL SİGORTALAR - BANKA İŞLEYİŞLERİ VE HASTA KABULU İÇİN LÜTFEN ARAYINIZ.
İRTİBAT TEL: 0212 417 00 00 dan (2021 - 1318 - 1102) dahili hattan arayabilirsiniz.

En Son Sağlık Yazılarımız

blog-post

5 Adımda Yaza Hazırlan

1. Sıvı tüketimine dikkat edin Yaz aylarında tüketilen sıvının kalorisi önemsenmeyebilir.Ancak farkında olmadan …

blog-post

ÇOCUKLARDA ÖKSÜRÜK

Havaların soğuması ve okulların da açılmasıyla birlikte çocuklarda nezle, grip, soğuk algınlığı gibi hastalıklar da …

Avrupa Şafak Hastanesi

Sağlığınız için geç kalmadan iletişime geçin.
Sağlığınızı bekletmeyin.

Randevu Al