blog-post

  Gebe Eğitim Programı

  author image

  Gebelik, kadının yaşamında doğal bir süreç olmakla birlikte, fizyolojik, psikolojik ve sosyal değişimlere uyumu gerektiren önemli bir dönemdir.

  Doğum süreci kadının yaşamı boyunca az yaşayacağı mucizevi bir yolculuktur. Her kadının doğumunu güvenli koşullarda gerçekleştirmesini sağlayacak nitelikli sağlık hizmetlerinden yararlanabilmesi en doğal hakkıdır.

  Anne ve bebeklerin, taşıdıkları riskler nedeniyle sağlık hizmetlerinden öncelikli ve özellikli hizmet almaları gerekmektedir. “Barselona Anne Hakları Bildirgesi ”ne göre, her kadının üreme sağlığı, gebelik, doğum ve yeni doğan bakımı konusunda yeterli eğitim ve bilgi alma hakkı vardır.

  BARCELONA ANNE HAKLARI BİLDİRGESİ LİNKİ https://www.ttb.org.tr/sted/sted1201/anne.pdf

  Kurumumuzda bir gebe okulu bulunmamaktadır. Fakat siz değerli gebelerimizin daha rahat bir gebelik süreci geçirebilmesi için bakanlığımızın yayınlamış olduğu eğitimlerle sizleri desteklemekteyiz.

  Ayrıca gebelik süreci boyunca aklınıza takılan sorular olduğunda sayfanın en altında yer alan bilgi formunu doldurup bize iletebilir ya da 0212 417 00 00’ı arayıp bilgi alabilirsiniz.

  Amacımız

  • Tüm gebelerin doğum öncesi, doğum ve doğum sonrası dönemle ilgili konularda bilgi sahibi olmalarını sağlamak
  • Anne adaylarını doğuma hazırlamak
  • Anne adaylarının doğum korkularını gidermek
  • Anne adaylarının bilinçli doğum yapmalarını sağlamak
  • Normal doğum eylemi, ağrı yönetimi ve yeni rollerini benimsemeleri konularında bilgi ve beceri kazandırmak
  • Doğum sonrası dönemde lohusalık süreci, yenidoğan süreci, bebek bakımı, anne sütü ve emzirme konularında bilgi ve beceri kazandırmak.

  Gebe Okulu Bakanlık Eğitimleri

  1. Gebe Okulunun Amacı ve Hedefi https://youtu.be/3UbgR6UEeYg  2. Antenetal Takip ve Önemi https://youtu.be/kw_gMRKzdXE  3. Gebelik Fizyolojisi Ve Evreleri https://youtu.be/bAtSLlKXjOg  4. Gebelikte Fizyolojik Değişiklikler https://youtu.be/vZ-bwbT_PPs  5. Gebelikte Tarama Testleri https://youtu.be/flPnxJT_jRI  6. Hastaneye Başvurulması Gereken Acil Durum Belirtileri https://youtu.be/O5Rewkdd8G4  7. Gebelik Egzersizleri https://youtu.be/BkKTYBuSO3M  8. Gebelikte Ve Lohusalıkta Beslenme https://youtu.be/5FSXbXyu1Ok  9. Sorunlu Gebelerin Beslenmesi https://youtu.be/wxiUGiLJFg4  10. Hamilelikte Diabet Sorunları https://youtu.be/NOY2193Frzs  11. Gebelik Psikolojisi https://youtu.be/A4t5Tu9ykO8  12. Lohusalık Psikolojisi https://youtu.be/XVnYY_jKCyE  13. Gebelikte Risk Faktörleri https://youtu.be/fT77hV8R2QM  14. Epidural Analjezi İle Doğum https://youtu.be/3tcHII0tbAM  15. Yenidoğan Özellikleri ve Problemleri https://youtu.be/LCv8yTXsia8  16. Aile Planlaması https://youtu.be/S7gUGOfePPA  17. Doğum Sonrası Egzersiz https://youtu.be/1nJazqOdEmk  18. Gebelikte Kas İskelet Sistemi Değişiklikleri https://youtu.be/MRNDfj01h2k  19. Doğumu Kolaylaştıracak Egzersizler https://youtu.be/yM_PoKnaGR8  20. Doğum Sonu Dönem https://youtu.be/cqrRln8RNDc  21. Anne Sütü ve Emzirmenin Önemi ve Yararları https://youtu.be/4zIX9OUNAAs  22. Perine Masajı https://youtu.be/ruHW6a31TNU  23. Doğum Mekanizması ve Doğum Doğum Yöntemleri https://youtu.be/5yTb_d4du4o  24. Alternatif Doğum Teknikleri https://youtu.be/Pk1wn-nQFTs  25. Ikınma Teknikleri, Masaj ve Nefes Teknikleri https://youtu.be/2awelpKrFpY  26. Doğum ağrısı ile ilaçsız baş etme yöntemleri https://youtu.be/7vIvyaduSYs  27. Kegel Egzersizleri https://youtu.be/I5uJohxnqAs  Bilgi Formu

  En Son Sağlık Yazılarımız

  blog-post

  5 Adımda Yaza Hazırlan

  1. Sıvı tüketimine dikkat edin Yaz aylarında tüketilen sıvının kalorisi önemsenmeyebilir.Ancak farkında olmadan …

  blog-post

  Sıkça Sorulan Sorular

  1. “Hastanenizde yatan hastamıza telefonla ulaşmak mümkün mü?” Cevap: “Hastanızla telefon görüşmeleri …

  Avrupa Şafak Hastanesi

  Sağlığınız için geç kalmadan iletişime geçin.
  Sağlığınızı bekletmeyin.

  Randevu Al